Góry i sylwester w Karpaczu

Od kilku lat niezwykle popularne są wyjazdy w góry podczas różnego rodzaju świat. Olbrzymią popularnością cieszy się oczywiście Sylwester w Karpaczu. Jest to jedyna noc w roku, kiedy świętują tak naprawdę wszyscy. Każdemu z nas zależy na tym, aby godnie i hucznie przywitać Nowy Rok – i nic w tym dziwnego, w Nowy Rok wkraczamy z wielką energią, nowymi planami i postanowieniami. Sylwester w Karpaczu to świetny pomysł na niezapomnianą noc. Dzieje się tak za sprawą atrakcyjnej okolicy oraz niebanalnych atrakcji, jakie się tutaj znajdują. To miasto położone u stóp Śnieżki, gwarantuje nam zatem niezwykle urokliwe widoki i magiczny klimat.

Tatry Wysokie również mają nam coś do zaoferowania. Dolina Pięciu Stawów natomiast to miejsce, które z całą pewnością warto zobaczyć w pierwszej kolejności. Wielkie zbiorniki wodne zapewniają niezapomniane widoki i piękne krajobrazy, który na zawsze pozostaje w pamięci każdego turysty. W zależności od tego, na który szlak się zdecydujemy, możemy dojść do tej doliny z każdej możliwej strony i cieszyć się piękną, naturalną przyrodą znajdującą się w tym niesamowitym miejscu.

Karpacz jest niedużym miastem położonym u stóp Karkonoszy. Miasto to stanowi jednak duży ośrodek turystyczny. Do naturalnych, geograficznych atrakcji turystycznych Karpacza zalicza się przede wszystkim Karkonosze i ich najwyższy szczyt, czyli Śnieżkę. W pobliżu znajdują się także inne szczyty: Kopa, Smogornia, a także karkonoskie skałki w okolicy samego Karpacza.

Odwiedzając to miasto przed sylwestrową nocą warto postawić na zwiedzanie okolicznych atrakcji turystycznych, których jest tutaj bardzo wiele. Najbardziej znaną atrakcją turystyczną tego regionu jest oczywiście słynna Świątynia Wang. Co jeszcze warto odwiedzić? Punktem obowiązkowym na mapie powinno być Muzeum Sportu i Turystyki, Skocznia Orlinek, Miejskie Muzeum Zabawek, bajkowa Chata, czy Karkonoskie Tajemnice. Karpacz to miasto niezwykle atrakcyjne dla prawdziwych miłośników aktywnego wypoczynku. Poza licznymi wyciągami oraz trasami narciarskimi, w Karpaczu działa także całoroczne lodowisko, park linowy, czy nawet letni tor saneczkowy.

Karpacz to z całą pewnością bardzo atrakcyjne miejsce dla rodzin z dziećmi. Warto przyjechać tutaj na Sylwestra oraz w okresie świątecznym.

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *