Narty i szaleństwo w Karpaczu

Karpacz to bardzo popularna miejscowość górska, która oprócz licznych zabytków, posiada także wiele atrakcji turystycznych w postaci kompleksów narciarskich, czy klubów i dyskotek.

Każdy amator zimowego szaleństwa może spotkać się tutaj z bogatą ofertą. Każdego roku do dyspozycji turystów oddawane są liczne, nowe obiekty narciarskie. Największą atrakcję tutejszego regionu stanowi z całą pewnością Kompleks Narciarski Kopa, który znajduje się na północnych zboczach Głównego grzbietu Karkonoszy. W samym mieście istnieje także kilkanaście dobrze zagospodarowanych stoków narciarskich. Śródmiejskim centrum narciarskim jest przede wszystkim stok Kolorowa, który znajduje się w samym sercu Karpacza. Narciarze maja tutaj do dyspozycji dwa wyciągi, które obsługują sztucznie dośnieżany oraz oświetlony stok narciarski.

Kolejnym ciekawym miejscem są także zbocza Garbu znajdujące się w pobliżu hotelu Karkonosze. Na stoku funkcjonuje tutaj kilka wyciągów oraz rynna snowboardowa. Dla turystów preferujących narciarstwo biegowe, została wytyczona w Karpaczu Górnym narciarska trasa biegowa, która liczy 2,5 km. Powyżej Białego Jaru znajduje się Orlinek, a więc skocznia narciarska im. Stanisława Marusarza. Pierwszy obiekt powstał w tym miejscu w 1912 roku.

W kompleksie Kopa znajduje się aż sześć wyciągów narciarskich. Najdłuższym z nich jest Zbyszek, który liczy 2229 metrów. Jest także wyciąg Liczykrupa, Jan, Grosik oraz Złotówka. Najdłuższą nartostradą jest Liczyrzepa. Należy jednak szczególnie podkreślić, że jest to trasa trudna i nie jest ona zalecana dla osób początkujących. Dla dzieci i laików polecana jest trasa Jan. Jest ona dość łatwa i krótka (liczy jedynie 400 m). Różnica wzniesień wynosi tutaj 60 metrów.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *