Miejska kolejka linowa

Miejska kolejka linowa

Miejska Kolej Linowa na Kopę funkcjonuje już od ponad 50 lat. Jest to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla tych, którzy nie do końca lubią długie wędrówki. Dzięki takiej kolejce możliwe jest znaczne skrócenie drogi na Śnieżkę. Tym samym pokonuje się różnicę wzniesień 530 m. Sama długość wyciągu wynosi natomiast około 2200 m. Wjeżdżając na sama górę, na wysokości 1340 m, niewiele jest już do pokonania, aby móc tym samym zdobyć najwyższy szczyt Karkonoszy, a więc Śnieżkę.

W okresie zimowym na Kopie funkcjonuje Kompleks Narciarski Śnieżka. W tym czasie kolej pełni funkcję wyciągu narciarskiego. Każdy turysta, który odwiedza Karpacz, powinien skorzystać z tej kolei. Kolej na Kopę otwarta jest w godzinach od 8:30 do 16:30. Aktualny cennik dostępny jest na stronie internetowej: www.kopa.com.pl. Kolej znajduje się pod adresem: Turystyczna 4 w Karpaczu.

Miejska Kolej Linowa to z całą pewnością świetna atrakcja Karpacza, o każdej porze roku. Kolej ta ma ponad pół wieku, ale wciąż cieszy się dużą popularnością. Kolejka ta w ciągu godziny może przewieźć aż 600 osób. Użytkowana jest ona przez cały rok. W zimie korzystają z niej przede wszystkim narciarze, latem natomiast ułatwia ona turystom dotarcie w wyższe partie gór. Dzięki kolejce narciarze mogą zjechać jedną z przygotowanych nartostrad. Turyści z kolei mogą też dzięki niej dostać się na Śnieżkę.

W budynku wyciągu znajduje się wypożyczalnia sprzętu zimowego, a także szkoła narciarska. W sezonie zimowym czynne są tutaj nartostrady o różnorodnym stopniu trudności. Wszystko wskazuje też na to, że niebawem kolej linowa zmieni nieco swoje oblicze. Planowane są w tym miejscu remonty, które czekają tylko na realizację. Jeżeli plany te się spełnią, będzie można korzystać z nowoczesnej kolei kanapowej, która będzie bardzo dobrze przystosowana do przewozu osób niepełnosprawnych.

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *