Kolej Biały Jar

Kolej Biały Jar

Kolej Biały Jar charakteryzuje się nowoczesną infrastrukturą oraz wysoką przepustowością. To właśnie sprawia, że miejsce jest bardzo chętnie wybierane przez turystów. Kolej jest całoroczna i oferuje 6-osobowe kanapy z podgrzewanymi siedzeniami. Posiada także specjalne osłony, które chronią przed śniegiem. Dla narciarzy zostały przygotowane specjalne trasy charakteryzujące się różnym stopniem trudności. Każdy może znaleźć tutaj coś w sam raz dla siebie. Jest to idealnie miejsce przede wszystkim dla osób, które dopiero co zaczynają swoją przygodę z nartami. Wyciąg ten funkcjonuje w godzinach od 9:00 do 22:00.

W sezonie letnim, wiosennym i jesiennym kolej Biały Jar funkcjonuje dla turystów pieszych oraz rowerowych, którzy mogą dzięki temu w znacznym stopniu skrócić sobie trasę na Śnieżkę (górna stacja przy dolnej stacji wyciągu na Kopę), a także na inne trasy turystyczne w górach karkonoskich. Podróżując wyciągiem można podziwiać przepiękne górskie panoramy, a także obcować z tutejszą przyrodą.

Wyciąg krzesełkowy został zbudowany w 2011 roku. Dolna stacja zlokalizowana jest przy głównej samochodowej drodze w Karpaczy, zaraz przy rezydencji Biały Jar. Górna stacja z kolei znajduje się niedaleko dolnej stacji wyciągu na Kopę. Wyciąg ten należy do najbardziej nowoczesnych. Krzesełka są tutaj podgrzewane, a kabiny zamykane. Wyciąg dostępny jest dla osób starszych oraz niepełnosprawnych. Bardzo dobrze przystosowany jest także do przewozu nart, rowerów oraz wózków inwalidzkich. W ciągu godziny jest w stanie przewieźć aż 1800 osób, dzięki czemu nie ma tam dużych kolejek oczekujących na wyjazd.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *