Karpatka

Karpatka

Karpatka to nic innego, jak zalesione wzgórze znajdujące się w Karpaczu nad rzeką Łomnicą. Wzgórze to pocięte jest granitowym urwiskiem od strony rzeki. Na szczycie znajdują się luźne skałki oraz granitowe bloki. Na zboczu wzgórza zachował się do tej pory pierwotny sosnowy las. Karpatka stanowi dziś niezwykły punkt widokowy. Z tego miejsca można podziwiać przepiękną panoramę miasta. Na zboczu znajduje się także wyciąg narciarski, który nosi tę samą nazwę.

Do dyspozycji turystów dostępne są dwa wyciągi typu talerzykowego, które posiadają przepustowość 650 osób na godzinę. Stok wyposażony jest także dodatkowo w sztuczne oświetlenie halogenowe, co pozwala na zabawę śniegową także po zmroku. Dzięki systemowi sztucznego naśnieżania można skutecznie zabezpieczyć stok w odpowiednią pokrywę śniegową, co pozwala na niejednokrotnie wydłużenia sezonu narciarskiego. W trosce o wysoki komfort jazdy, stok zostaje przygotowywany mechanicznie. Oznacza to, że struktura nawierzchni jest wyrównywana poprzez ratrakowanie.

Na terenie znajduje się także niestrzeżony, bezpłatny parking, a także wypożyczalnia nart. Istnieje możliwość skorzystania z pomocy instruktorów narciarstwa oraz snowboardu.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *