Na narty do Karpacza

Karpacz znany jest z przepięknych, malowniczych terenów górskich, ale to nie wszystko. Miejscowość tę ceni się również za to, że jest znanym ośrodkiem narciarskim położonym u podnóża Śnieżki. Każdego roku miasto to przyciąga tłumy turystów. W Karpaczu znajduje się wiele wyciągów, które zróżnicowane są pod względem trudności tras. Wszystkie trasy jednak zapewniają przepiękne widoki na karkonoskie szczyty. Jest to największa zaleta tego znanego ośrodka.

Karpacz położony jest w dolinie Łomnicy u podnóża samej Śnieżki. W pobliżu zlokalizowane są niewysokie wzgórza, które posiadają łagodne stoki i zimą stanowią bardzo dogodne tereny zjazdowe. W Karpaczu znajduje się także szereg niezwykle ciekawych i wartych odwiedzenia zabytków. Jednym z takich zabytków jest oczywiście znana wszystkim i przyciągająca rzesze turystów – świątynia Wang. Jest to XII-wieczna świątynia, która została przywieziona z Norwegii w 1842 roku.

Oprócz świątyni warto zobaczyć także Muzeum Sportu i Turystyki oraz Miejskie Muzeum Zabawek, które mieści ponad 2000 niezwykle wyjątkowych i sprowadzanych z różnych zakątków świata eksponatów. Warte uwagi jest również Obserwatorium Meteorologiczne, które znajduje się na samym szczycie Śnieżki. Znajduje się tak także taras widokowy, który pozwala na podziwianie przepięknej panoramy Karkonoszy.

Jeżeli myślimy o nartach, to Karpacz okaże się w tym przypadku doskonałym do tego miejscem i prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Miejscowość ta posiada tereny zjazdowe zlokalizowane, zarówno w obrębie miasta, jak i na zboczach Kopy. Narciarze mają tutaj do dyspozycji prawie 6 km tras charakteryzujących się różnym poziomem trudności. Stoki, które znajdują się w samym mieście charakteryzują się tym, że są znacznie bardziej łagodne i przygotowane specjalnie dla początkujących narciarzy. Ci, którzy są bardziej zaawansowani natomiast, mogą wybrać się na trasy Złotówki oraz Kopy. Warto sprawdzić wcześniej, które dokładnie trasy uznawane są za łatwe, a które za trudne, tym bardziej, jeśli do Karpacza wybieramy się razem z dziećmi.

Istnieje także ciekawe rozwiązanie dla snowboardzistów, którzy mogą odwiedzić snowpark przy Góralce. Znajduje się tam halfpipe z homologacją FIS, o długości 100 m oraz szerokości 18 m.

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *