Zabytki w Karpaczu

Zabytki w Karpaczu

Karpacz to miejscowość turystyczno-wypoczynkowa położona w górach w województwie dolnośląskim. Jest bardzo popularna latem, a także zimą. Istnieje tu wiele szlaków turystycznych z których ciągną się piękne widoki, jak również trasa na najwyższy szczyt Karkonoszy-Śnieżkę. Żeby zobaczyć wszystkie atrakcje trzeba spędzić tu co najmniej tydzień. Możesz być pewny, że podczas swojej wyprawy w to niezwykłe miejsce zobaczysz wszystkie najciekawsze atrakcje i nie będziesz żałował, że wybrałeś się w góry.

Śnieżka

Śnieżka to najwyższy szczyt Karkonoszy i Sudetów liczący 1602 m n.p.m. . Przez większą część roku temperatura spada tam poniżej zera, wieją porywiste wiatry, a szczyt tonie w chmurach. Na nim stoi przepiękna barokowa kaplica pod wezwanie św. Wawrzyńca-patrona przewodników. 10 sierpnia odprawiana jest tu msza święta.  Na Śnieżkę można dojść różnymi szlakami. Głównym -czerwonym, jak również szlakami z Karpacza – najtrudniejszym czerwonym oraz łagodnym żółtym, jest również szlak czarny.

Western City

Western City to amerykańskie miasteczko kowbojów z Dzikiego Zachodu w Ściegnach koło Karpacza. Na jego terenie znajdują się restauracje, Bank, Kuźnia, znajduje się tam także Biuro Szeryfa z więzieniem, które można zobaczyć. Bardziej odważni mogą być świadkami napadu na bank lub najazdu dzikich plemion Indian. Dzieci mają okazję przejechać się kolejką westernową lub wybić pamiątkową monetę. W western City każdy znajdzie coś dla siebie, są atrakcję dla starszych jak i młodszych . Można strzelać z łuku indiańskiego, rzucać do celu nożem lub włócznią. Jest prowadzona nauka rzucania lassem, a w jednym z budynków znajduje się strzelnica kowbojska z różnymi typami broni.

Miejska Kolej Linowa na Kopę

Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich nielubiących pieszych wędrówek. Można znacznie skrócić drogę na Snieżkę, jak i również podziwiać piękne widoki. Długość wyciągu wynosi około 2200m, a sama kolejka liczy sobie 50 lat. Jest ona otwarta przez cały rok, latem oszczędza drogi wędrującym w wyższe partie gór o 2,5 godziny. Kolejka może przewieźć w godzinę 600 osób. W zimie także pełni funkcję stoku i wyciągu narciarskiego.

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *