Karpacz – idealne warunki do uprawiania sportów zimowych oraz wszelkich form rekreacji

Karpacz posiada kilkanaście stoków narciarskich na terenie miasta i jest doskonałym miejscem, zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych narciarzy. Przy wszystkich stokach znajdują się wyciągi oraz wypożyczalnie sprzętu narciarskiego. Znaczna część wyciągów dysponuje też sztucznym dośnieżaniem, dzięki oświetleniu są one czynne także w późnych godzinach wieczornych.

Karpacz został wyposażony także w liczne lodowiska, które pozwalają na korzystanie z uroków lodowiska. Jedno z nich jest całoroczne. Dla dzieci doskonałą zabawą mogą okazać się zjazdy na pontonach. Szczególną atrakcją jest również skocznia narciarska „Orlinek”. W tym miejscu organizowane są zarówno krajowe, jak i międzynarodowe zawody. To także słynna skocznia Adama Małysza z jego rekordem.

Bardziej wymagający narciarze mogą skorzystać z Kompleksu Narciarskiego „Śnieżka”. Posiada on siedem wyciągów oraz sześć nartostrad charakteryzujących się różną skalą trudności. Na trzech z tych wyciągów działa system, który pozwala na sztuczne dośnieżanie. Dla osób uprawiających narciarstwo biegowe, satysfakcjonująca z całą pewnością okaże się pięknie położona trasa biegowa zlokalizowana w Karpaczu Górnym. Ciekawa jest także trasa położona przy schronisku „Dom Śląski”, która wiedzie przez czeską Cucni Boude oraz szczyt Pod Małym Szyszakiem.

Niewątpliwym pozostaje fakt, że zima w rejonach górskich prawie zawsze jest niezapomnianym przeżyciem. Każdy wielbiciel jazdy na nartach, snowboardzie, łyżwach, czy sankach, może liczyć na bardzo atrakcyjną ofertę w mieście, jakim jest Karpacz. Wyciągi w Karpaczu są zróżnicowane na tyle, aby każdy, zarówno amator, jak i prawdziwy wyczynowiec, mógł spokojnie oraz bezpiecznie pojeździć na nartach. Karpacz posiada kilka wyciągów, które posiadają różnorodną długość oraz różny stopień nachylenia. Narty to nie jedyny sport zimowy, jaki można uprawiać w Karpaczu. Można tutaj z powodzeniem jeździć na snowboardzie. Ponadto w mieście dostępne są również tafle lodowe, które pozwalają na jazdę na łyżwach.

Warto także podkreślić, że w Karpaczu znajduje się także jeden z niewielu w naszym kraju torów saneczkowych. Agroturystyka w tym rejonie jest na wysokim poziomie, dlatego też nie ma żadnego problemu ze znalezieniem odpowiedniego miejsca noclegowego. Warto zapoznać się z tutejszą ofertą i wybrać się na wczasy właśnie do Karpacza.

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *