Karpacz – zabytki i narty

Karpacz to bardzo znany i popularny ośrodek narciarski położony u samego podnóża Śnieżki. Każdego roku na narty przybywa do tego miejsca szereg turystów. Karpacz charakteryzuje się przede wszystkim dużą liczbą wyciągów, które są zróżnicowane pod względem trudności trasy. Każdy z nich zapewnia niebywałe doznania w postaci cudownych widoków na karkonoskie szczyty.

Miasto Karpacz położone jest w dolinie Łomnicy u podnóża najwyższego szczytu Karkonoszy – Śnieżki. Miasto słynie z łagodnego klimatu górskiego. Śnieg utrzymuje się tutaj od listopada do połowy marca. Każdy turysta przyjeżdżający do Karpacza może liczyć na szereg atrakcji turystycznych. Najlepsze z nich są oczywiście górskie wędrówki oraz zjazdy na nartach.

Jednym z najważniejszych zabytków w tym mieście jest oczywiście XII-wieczna świątynia Wang, która została tutaj przywieziona z Norwegii w 1842 roku. Na chwile obecną ta zabytkowa budowla stanowi czynny kościół gminy ewangelicko-augsburskiej. Jest też jednym z najbardziej rozpoznawczych miejsc całego Karpacza. Oprócz tego warto jeszcze zwiedzić Muzeum Sportu i Turystyki, a także Miejskie Muzeum Zabawek, które w swoich zbiorach posiada ponad 2000 eksponatów z całego świata. W Karpaczu znajduje się również alpejski tor bobslejowy oraz ścieżka saneczkowo-bobslejowa. Bardzo ciekawym i chętnie odwiedzanym miejscem okazuje się tak zwany trójkąt Bermudzki, znany z panującej tam zaburzonej grawitacji. Każdy turysta powinien też wejść na szczyt Snieżki i zwiedzić Obserwatorium Meteorologiczne. Znajduje się tak również taras widokowy, z którego podziwiać można przepiękną panoramę Karkonoszy.

Karpacz słynie także z popularnych tras narciarskich. Warto podkreślić, że trasy zjazdowe w tym mieście zlokalizowane są w obrębie miasta. Jest tam 19wyciągów. Inne trasy znajdują się także na zboczach Kopy. Łącznie narciarze mają do dyspozycji aż 6 kilometrów tras o różnym poziomie trudności. Warto podkreślić, że stoki, które znajdują się w mieście, są znacznie bardziej łagodne i przygotowane przede wszystkim, dla początkujących narciarzy. Do łatwych tras zalicza się przede wszystkim szlak „Jan”. Nieco trudniejsza jest „Liczy krupa”. Trudne trasy to „Euro” oraz „Złotówka dół”. Bardzo trudna natomiast jest czarna „Liczyrzepa”.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *