Narty w Polsce – wyprawa do Karpacza

Sudety nierozerwalnie wiążą się z postacią Ducha Gór, który znany jest także pod nazwą Liczyrzepy, Rzepióra lub Karkonosza. Nazwa ta związana jest z miejscową legendą, która mówi o tym, że Duch Gór miał niegdyś porwać księżniczkę, która kazała mu liczyć rzepę, a następnie – korzystając z okazji – uciekła.

Karpacz jest miastem położonym u podnóża Ścieżki w Karkonoszach. Znajduje się w dolinie Łomnicy. Posiada doskonałe warunki do uprawiania różnorodnych sportów zimowych. Jest to miejsce odpowiednie, zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych narciarzy. Każdy może tutaj uczyć się sztuki jeżdżenia na nartach na kilkunastu dostępnych stokach w całym mieście. Przy wszystkich tych stokach znajdują się wyciągu oraz wypożyczalnie sprzętu narciarskiego.

Dla bardziej wymagających narciarzy przeznaczono specjalnie Kompleks Narciarski „Śnieżka”. Znajduje się tutaj siedem wyciągów oraz sześć nartostrad, które posiadają różne skale trudności. W Karpaczu znajduje się także Centrum Rekreacji oraz Sportu Kolorowa. Posiada ono wyciąg orczykowy o długości 375 metrów. Stok jest naśnieżany, oświetlony oraz ratrakowany. Przy stoku także znajduje się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Karpatka-Panorama posiada z kolei wyciąg talerzykowy. Trasa ma długość 310-550 metrów. Jest to trasa czerwona, naśnieżona i oświetlona. Znajduje się tu także wyciąg linowo-zaczepowy. Jest to trasa dla początkujących, a także dla dzieci. Na miejscu zlokalizowana jest szkółka narciarska, parking, a także wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.

Centrum pod Śnieżką posiada wyciąg linowy o długości 135 metrów. Jest to stok oświetlony, a trasa przeznaczona jest dla początkujących i średniozaawansowanych narciarzu. Krucze Skały to wyciąg orczykowy o długości 250 metrów. Jest to trasa czarna. Lodowiec posiada wyciągi orczykowe o różnych długościach. Trasy są oświetlone oraz naśnieżone. Relaks także posiada wyciągi orczykowe. Pod Wangiem z kolei posiada wyciąg orczykowy o długości 350 metrów. Pod tutejszym stokiem znajduje się serwis sprzętu narciarskiego, wypożyczalnia, bar oraz duży parking.

Karpatka także posiada wyciągi orczykowe i różnych długościach. Są to trasy oznaczone kolorem niebieskim. Jest jeszcze Maciuś, który posiada wyciągi orczykowe i niebieskie trasy.

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *