Kompleksy narciarskie w Karpaczu

Karpacz to z całą pewnością prawdziwa gratka na miłośników narciarstwa. Dzięki nowym inwestycjom w tym mieście powstały nowe kompleksy narciarskie, co sprawia, że Karpacz może z powodzeniem konkurować a wieloma alpejskimi kurortami.

 

Miejscowość ta może pochwalić się niezwykle bogatą oraz atrakcyjna ofertą turystyczną. Każdego roku narciarze maja do dyspozycji nowe obiekty. Dodatkowo, w odległości około 30 kilometrów od Karpacza znajduje się kilka kompleksów narciarskich, zarówno w polskich, jak i w czeskich Karkonoszach.

Najbardziej atrakcyjny okazuje się Kompleks Narciarski Kopa, który znajduje się na południe od miasta. Stok Zbyszek uzupełniany jest sześcioma innymi wyciągami. Istnieją tutaj także takie nartostrady, jak: Liczyrzepa, Złotówka, Jan. W samym mieście istnieje także kilkanaście dobrze zagospodarowanych stoków narciarskich. Dużym powodzeniem cieszy się stok Kolorowa, który znajduje się w samym centrum Karpacza. Interesującym miejscem są ponadto zbocza Garbu, zlokalizowane w okolicy hotelu Karkonosze. Wyciągi zainstalowane są także w okolicy ulic Linowej oraz Karkonoskiej.

Dla osób, które preferują raczej narciarstwo biegowe, w Karpaczu Górnym wytyczona została narciarska trasa biegowa, która liczy 2,5 km. Przy drodze do wyciągu krzesełkowego znajduje się także Orlinek, czyli skocznia narciarska, znana przede wszystkim z niezwykłych poczynań Adama Małysza.

Podsumowując, należy w szczególności podkreślić, że w kompleksie Kopa znajduje się 6 wyciągów narciarskich. Najdłuższym z nich jest wspomniany już wcześniej Zbyszek. Warto jednak podkreślić, że jego przepustowość nie jest duża. Wynosi bowiem jedynie 600 osób na godzinę. Największą przepustowość ma natomiast Liczykrupa – 1400 osób w ciągu godziny.

Kompleksy narciarskie z całą pewnością należą do rozbudowanych i wartych odwiedzenia. To urokliwe miasto ma do zaoferowania znacznie więcej, niż mogłoby się wydawać. Poza wyciągami, znajduje się tutaj cały szereg niezwykle wyjątkowych zabytków i miejsc wartych odwiedzenia. Mimo iż miasto to nie należy do największych, może pochwalić się wciąć rosnącą popularnością ze strony turystów, którzy bardzo chętnie przyjeżdżają tu każdego roku, zarówno latem, jak i zimą.

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *