Noclegi w Karpaczu – czemu warto wybrać samo miasto oraz pensjonat Leśny Dwór?

Noclegi w Karpaczu – czemu warto wybrać samo miasto oraz pensjonat Leśny Dwór?

Obecnie Karpacz staje się coraz popularniejszym miastem turystycznym – nic w tym dziwnego, w końcu jest to znakomita alternatywa dla cały czas popularnego Zakopanego czy dla wyjazdu w Bieszczady. I tutaj, w Karpaczu, fani górskich wypraw znajdą dla siebie naprawdę wiele, do tego samo miasto, jak i jego okolice, również mają do zaoferowania przyjezdnym naprawdę wiele. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o lokalnych atrakcjach oraz poznać kilka powodów, dlaczego znakomitą opcją noclegową w Karpaczu jest właśnie Pensjonat Leśny Dwór, zapraszamy do dalszej lektury!

Zacznijmy od noclegów właśnie – Leśny Dwór jest obecnie najstarszym pensjonatem w całym Karpaczu. Nie znaczy to jednak, że nie cechuje się wygodą czy nowoczesnymi rozwiązaniami – wręcz przeciwnie. Liczne udogodnienia łączą się tutaj z tradycją i lokalnym klimatem, nic więc dziwnego, że miejsce to wybierane jest przez turystów tak chętnie.

Leśny Dwór znajduje się w idealnej lokalizacji – dzięki niej pensjonat staje się idealną bazą wypadową, niezależnie od tego, czy chcemy odwiedzić okoliczne miejscowości, wyjść w góry czy może skorzystać z licznych atrakcji samego Karpacza. Dodatkowo, tuż obok możemy liczyć na znakomitą włoską restaurację Mamma Mia, która chętnie odwiedzana jest nie tylko przez turystów, ale również przez lokalnych mieszkańców.

Wygodne pokoje (zarówno w wersji standardowej, rodzinnej, jak i w opcji Komfort), łazienki w każdym z nich, parking, szybki internet, telewizja, infrasauna, wiele udogodnień i atrakcji dla dzieci, wspaniały taras czy nawet klimatyczna sala kinowa przeznaczona tylko dla gości Pensjonatu – a to tylko nieliczne z naprawdę wielu opcji i udogodnień, które czekają na przyjezdnych. Wszystko to składa się to na wspaniałą ofertę, która jednocześnie jest naprawdę atrakcyjna cenowo! Wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się o Pensjonacie więcej – lub zobaczyć obszerną galerię zdjęć – serdecznie zapraszamy na ich stronę internetową. Gwarantujemy, że Pensjonat będzie idealnym rozwiązaniem nawet dla bardzo wymagających klientów.

Karpacz – czemu warto go wybrać?

Jak już wspominaliśmy, Karpacz jest znakomitą alternatywą dla naprawdę wielu górskich miast, wsi i miasteczek. Czemu więc warto zdecydować się właśnie na niego? Powodów jest przynajmniej kilka.

Dużym plusem jest fakt, że nie trafimy tutaj na ceny tak wysokie, jak w niektórych miejscowościach turystycznych, na czele z Zakopanem. Przekłada się to nie tylko na ceny noclegów, ale również pamiątek czy ceny w samych restauracjach. Dzięki temu, gdy decydujemy się na dłuższy pobyt, zwłaszcza całą rodziną, różnica w cenie może okazać się naprawdę bardzo znacząca.

Sam Karpacz jest również idealną opcją dla wszystkich, którzy kochają góry. Oczywiście oni w pierwszej kolejności powinni zdecydować się na zdobycie Śnieżki – jest to najwyższy, okoliczny szczyt, a jego wysokość wynosi 1608 m.n.p.m. Na górze czekają na nas wspaniałe widoki – jeżeli pogoda dopisze, to polecamy odwiedzić niedziałające już schronisko, które znajduje się po czeskiej stronie szczytu. Jest ono obecnie znakomitym punktem widokowym, z którego możemy podziwiać wspaniałą panoramę okolicy. Warto również zdecydować się na odwiedzenie Kotła Małego Stawu – zdaniem wielu jest to najbardziej malownicze i zapierające dech w piersiach miejsce w okolicy, a my się z tym zgadzamy!

Warto również zdecydować się na odwiedzenie Świątyni Wang. Jest to prawdopodobnie jedyny XII-wieczny norweski obiekt w Polsce. Historia świątyni wydaje się dość niesamowita, ale faktycznie powstała ona w Norwegii, a dopiero w wieku XIX, przez jednego z lokalnych władców, została do Polski sprowadzona. Wiele z jej części to oryginały, mamy więc niesamowitą okazję podziwiać wspaniałą, norweską architekturę pochodzącą z czasów średniowiecza. Zdaniem wielu jest to absolutnie punkt obowiązkowy, jeżeli odwiedzamy Karpacz. Naszym zdaniem Świątyni Wang każdy powinien poświęcić przynajmniej kilka chwil.

Oczywiście w samym Karpaczu atrakcji jest znacznie więcej, jeżeli więc chcecie zaplanować wyjazd lub sprawdzić, co będzie tam na Was czekać, polecamy odwiedzić stronę Karpacz.com.pl.

Na koniec warto wspomnieć również o wielu atrakcjach w okolicznych miejscowościach, które można wygodnie odwiedzić w ciągu jednego dnia, jeżeli nocujemy w Karpaczu właśnie. Na pewno warto zdecydować się na Kowary – jest to miejsce, gdzie w wieku XX wydobywano uran, który miał zostać wykorzystany do budowy pierwszej radzieckiej bomby atomowej. Obecnie sztolnie, gdzie miało miejsce wydobycie, są otwarte dla zwiedzających. Samo zwiedzanie trwa około godziny, odbywa się ono z przewodnikiem, a najmłodsi turyści na pewno będą zachwyceni ilością legend, które usłyszą od przewodnika właśnie.

A to tylko fragment tego, co ma do zaoferowania Karpacz i jego okolice. Wspaniała fauna i flora, muzea, liczne atrakcje dla najmłodszych – to wszystko czeka właśnie w Karpaczu. Nic więc dziwnego, że na odwiedzenie tego miasta decyduje się coraz większa liczba turystów!

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *