Kolej Biały Jar

Kolej Biały Jar

Kolej Biały Jar charakteryzuje się nowoczesną infrastrukturą oraz wysoką przepustowością. To właśnie sprawia, że miejsce jest bardzo chętnie wybierane przez turystów. Kolej jest całoroczna i oferuje 6-osobowe kanapy z podgrzewanymi siedzeniami. Posiada także specjalne osłony, które chronią przed śniegiem. Dla narciarzy zostały przygotowane specjalne trasy charakteryzujące się różnym stopniem trudności. Każdy może znaleźć tutaj coś w sam raz dla siebie. Jest to idealnie miejsce przede wszystkim dla osób, które dopiero co zaczynają swoją przygodę z nartami. Wyciąg ten funkcjonuje w godzinach od 9:00 do 22:00.

W sezonie letnim, wiosennym i jesiennym kolej Biały Jar funkcjonuje dla turystów pieszych oraz rowerowych, którzy mogą dzięki temu w znacznym stopniu skrócić sobie trasę na Śnieżkę (górna stacja przy dolnej stacji wyciągu na Kopę), a także na inne trasy turystyczne w górach karkonoskich. Podróżując wyciągiem można podziwiać przepiękne górskie panoramy, a także obcować z tutejszą przyrodą.

Wyciąg krzesełkowy został zbudowany w 2011 roku. Dolna stacja zlokalizowana jest przy głównej samochodowej drodze w Karpaczy, zaraz przy rezydencji Biały Jar. Górna stacja z kolei znajduje się niedaleko dolnej stacji wyciągu na Kopę. Wyciąg ten należy do najbardziej nowoczesnych. Krzesełka są tutaj podgrzewane, a kabiny zamykane. Wyciąg dostępny jest dla osób starszych oraz niepełnosprawnych. Bardzo dobrze przystosowany jest także do przewozu nart, rowerów oraz wózków inwalidzkich. W ciągu godziny jest w stanie przewieźć aż 1800 osób, dzięki czemu nie ma tam dużych kolejek oczekujących na wyjazd.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *